ORTAKLAR

MEANDROS LTD.

ATİNA, YUNANİSTAN

Koordinatör  ve Atina merkezli olan şirket 1993’te kurulmuştur.

Meandros Ltd. beşi tam günden oluşan personel ve on ile on beş yarım gün çalışan personeli ile geleneksel bir aile şirketidir. Personelinin çoğu eğitim ve bilim alanından seçilmiş uzmanlardır. Bu projede tam gün çalışan üç personel ve yarım gün çalışan iki personel görev alacaktır.
DENEYİM; Yayınevinin eğitim materyali, uzmanlık kitapları eğitimsel CD-rom geliştirmesi, başlı başına bir deneyimdir. Meandros şirketi ilk ve orta dereceli okullardaki Yunan öğrencilere eğitim materyali ve yetişkin kitapları sağlamakla ünlüdür. Kuruluş Yunanistan’daki okul ve üniversiteler ile işbirliği yaparak eğitim seminerleri ve dersleri organize eder. Yayınevi Yunanistan’da 15.000 tirajlı bir gazete ve yaklaşık 2.000 tirajlı da bir dergi çıkarır.
Meandros şirketi sürekli öğrenci eğitimine yönelik çalışmalar yapar ve bu nedenle pek çok öğretmen ve dil uzmanı ile iletişim halindedir. Yunan Eğitim sistemindeki kitap basma ve CD-rom üretimindeki uzmanlığı ile bu proje için materyal sağlama tecrübesine sahiptir.
Ulusal ve sınır ötesi iletişimde kurumun tecrübesi gereği, Yunan eğitim Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı ile eğitim broşürleri ve özel yayınlar hazırlamada işbirliği yaptığını vurgulamalıyız. Kurumun okul ve eğitim merkezleri ile mükemmel işbirliği vardır ve Atina Bölgesi ve Yunanistan’daki Thessalonica, Patros, Larissa ve Heraklion gibi şehirlerdeki göçmen şirketleriyle de iletişimi vardır. Aynı zamanda Avrupa düzeyinde pek çok yayınevi ile, Kıbrıs eğitim kuruluşları dahil Amerika ve Fransa gibi ülkelerle işbirliği içindedir. Meandros şirketi iki başarılı Avrupa Komisyonu projesine katılmıştır. Bunlardan biri; “Uyuşturucu Önlemi” adlı Lingua projesinin koordinatörlüğü olmuştur şimdi de İngiltere, Fransa, Polonya, Estonya, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye gibi ülkelerin katıldığı bir projede kurumsal işbirliği yapmaktadır.