ORTAKLAR

DERNEK OLUŞUMU 80

TORINO, ITALYA

Yetişkin eğitimi veren ve kar gütmeyen dernek 1984 yılında kurulmuştur.
Dernekte beş kişi tam gün, dört kişi de yarım gün çalışmaktadır. Projemizde tam gün çalışan üç personel ve yarım gün çalışan iki personel görev alacaktır.

DENEYİM: Kurum yetişkin eğitiminde görev almış bir grup öğretmen, akademisyen ve araştırmacıdan oluşmuştur. 20 yılı aşkın bir süredir, kurum yetişkin eğitiminde yeni, daha kolay ve daha sağlam uygulamaların tanımını yapmak için üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışır. Dernek kariyer rehberliği ve iş çevrelerinde uyum konusunda yeni çalışmalar yaparken, araştırma, öğretim metotları ve yetişkin eğitimi projeleriyle dikkat çekici bir tecrübe kazanmıştır.
Dernek Oluşumu 80 etkinlikleri arasında  daha az iş bulma özelliğine sahip bireyler için iş uyumu ve kariyer rehberliği konularında proje planları yapmak da vardır. Kurum genç ve işsiz, sosyal uyumsuzluk gösteren, madde bağımlısı, akli veya fiziksel engelliler ve göçmenlerle ilgilenir. Dernek; öğretim metodolojisi, öğretmen eğitimi ve araştırma  üzerine yetişkin eğitimine odaklanan İtalya’daki tek yayın olan Formazione 80 Percorsi yi çıkarır.
Dernek bağımsız çalışarak veya farklı kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak proje geliştirmede kendini kanıtlamıştır. Bu çalışmalar derneğin uluslararası bir Avrupa bağı kurmasını sağlamıştır. Bu ağ  ve deneyimli eğitmen ve öğretmenlerin var olması, derneğin yerel, ulusal ve Avrupa düzeyinde (Ulusal Kanunlar, Leonardo Da Vinci Programı II, Socrates Programı gibi daha pek çok topluma yönelik öncelik gerektiren ve planlarla ilgili projeler gibi) proje geliştirmelerine izin verir.